Plombavimas

Dantų ėduonis, dar vadinamas kariesu, atsiranda tuomet, kai danties paviršiuje sumažėja natūraliai ten esančių fosforo bei kalcio. Ėduonies pažeisto danties paviršiuje susidaro kariozinė ertmė, kurią pažįstame kaip paprasčiausią danties skylutę.

Turbūt žinote, kad dantis yra vienintelis žmogaus kūne, neturintis savybės atsinaujinti/užgyti, tad ką daryti, kad skylė nedidėtų, kad  nesusidurtumėme su rimtesnėmis problemomis? Pastebėta skylė dantyje yra plombuojama. Plombavimo procedūros metu yra taikoma vietinė nejautra.

Prieš plombuodamas dantį, gydytojas odontologas pašalina pažeistą emalio audinį nuo danties paviršiaus, danties ertmė yra dezinfekuojama ir izoliuojama nuo seilių bei kitų infekciją galinčių sukelti aplinkos veiksnių. Išvalyta kariozinė ertmė užpildoma individualiai parinktomis plombinėmis medžiagomis. Plombuojant pakeičiami suirę kietieji danties audiniai, taip pat nuo komplikacijų apsaugomi ir minkštieji audiniai – negydant ėduonies sukeltų problemų, iškyla ir rimtesnių ligų, pavyzdžiui pulpito – danties nervo uždegimo pavojus.

Pagal šiuolaikines technologijas pagamintos plombos ir patvarios, ir vertinamos  dėl savo estetinių savybių. Plombos spalva yra identiška natūraliai danties spalvai, todėl po plombavimo dantis atrodo vientisas.

Visos bendrosios odontologijos paslaugos teikiamos klinikoje „Senamiesčio perlas“, Klaipėdoje.

Plombavimą klinikoje atlieka:

natalija pucetiene
Vyr. odontologė
Alma Slavinskienė
Odontologė
stundzyte jolita
Odontologė
IMG_20210727_075727

Viktorija Kiminiūtė

Burnos higieniste
Erika-Kuizinaite

Erika Kuizinaitė

Odontologo asistente