Patarimai kūdikio besilaukiančioms mamoms

kudikis

Patarimai kūdikio besilaukiančioms mamoms

Dantų ir dantenų priežiūra nėštumo metu yra ypač svarbi, nes burnos ertmės sveikata gali turėti įtakos tiek besilaukiančios mamos, tiek besivystančio kūdikio sveikatai. Nėštumo metu dėl hormoninių organizmo pokyčių vyksta pakitimai ir burnos ertmėje. Dėl to dantenos tampa jautresnės apnašose esančioms bakterijoms, to pasekoje padidėja galimybė dantų ėduoniui atsirasti, susirgti dantenų uždegimu bei periodonto ligomis. Tačiau labai svarbu suprasti, kad apnašose esančios bakterijos, o ne hormonai yra pagrindinis infekcijos šaltinis, todėl labai svarbu pasirinkti tinkamas prevencijos ir gydymo priemones, didelį dėmesį skirti asmeninei burnos higienai, burnos ertmės priežiūrai bei mitybai.

Rekomendacijos kūdiko besilaukiančioms mamoms:

– Prieš nėštumą profilaktiškai lankytis pas burnos priežiūros specialistus.

– Valyti dantis ne rečiau kaip du kartus per dieną minkštu dantų šepetėliu su fluoro turinčia dantų pasta – ryte ir visada prieš miegą. Kasdien naudoti tarpdančių siūlą. Jei valantis dantis pykina, patariama pasirinkti dantų pastą, turinčią švelnesnį skonį. Jei tai problemos neišsprendžia, galima valyti dantis su šepetėliu be dantų pastos, bet po to burną skalauti fluoro turinčiu skalavimo skysčiu.

– Po kiekvieno vėmimo gerai išskalauti burną vandeniu, iškart nevalyti dantų šepetėliu ir pasta, tai galima atlikti apytiksliai po valandos.

– Valgyti gerai subalansuotą maistą, papildytą kalciu, kad su maistu būtų gaunama viskas, ko reikia sveikiems dantims išsaugoti.

– Jeigu reikia gydyti ir taisyti dantis, geriausia tai atlikti antrame nėštumo trimestre.