Kada reikia rauti protinius dantis?

Protiniai-dantys

Kada reikia rauti protinius dantis?

Protiniai dantys, tai paskutiniai dantys dantų eilėse, esantys už dviejų krūminių dantų. Jie išdygsta 18-25 metų amžiaus laikotarpiu, bet gali ir visai neišdygti ar išdygti nepilnai.

Protiniai dantys, kurie yra išdygę tinkamoje padėtyje, nesukelia problemų, turi būti prižiūrimi ir gydomi kaip ir visi kiti dantys, tačiau tai nutinka retai. Dažniausiai protinių dantų dygimas būna komplikuotas ir itin nemalonus:

– Dažnai žandikaulis yra per mažas, todėl protiniams dantims nėra pakankamai vietos. Jie gali remtis į gretimą dantį ir sukelti jo ir kaulo pažeidimus, cistos susiformavimą, gali pastumti kitus dantis, pakeisti jų vietą.
– Dalinai išdygus protiniui dančiui, dalis dantenų jį vis dar dengia. Po jomis kaupiasi maistas ir bakterijos, todėl dantenos toje vietoje parausta, ištinsta, esti skausmingos. Gali prasidėti dantenų ligos, uždegimai. Dėl to dažnai šis dantis sugenda, dar nespėjęs pilnai išdygti.
– Kartais protiniai dantys visai neišdygsta. Jie gali visą gyvenimą nekelti jokių problemų, žmogus gali net nežinoti, kad turi tokių dantų, tačiau kartais juos reikia šalinti, kai yra tam tikros medicininės indikacijos: atsiradęs skausmas dėl trišakio nervo uždegimo, aplinkinių audinių, žandikaulio uždegimas, pūlingi uždegimai ir kt.

Įvertinti Jūsų dantų būklę ir priimti sprendimą gali tik specialistas. Atminkite: kuo anksčiau pasikonsultuosite su odontologu, ką daryti su protiniais dantimis, tuo greičiau sulauksite pagalbos ir išvengsite komplikacijų.