Burnos higiena

Profesionali burnos higiena – procedūra, kurios metu nuo dantų paviršiaus nuvalomos kietosios ir minkštosios apnašos. Šia procedūra dantys apsaugomi nuo ėduonies ir periodontito, kuriuos sukelia bakterijos, besirenkančios danties paviršiuje, vagelėje.

Palaipsniui besikaupiančios apnašos tampa dantų akmenimis, o angliavandeniai – rūgštimis, kurios pažeidžia danties paviršių. Atsiranda ilgalaikės pasekmės – dantų skylės, aplinkinių audinių uždegimai, kurie pažengę gali paskatinti net dantų praradimą.

Tiesa ta, kad kelias į gerą dantų sveikatą – tinkama asmeninė burnos higiena. Bet, net labai uoliai ir atsakingai valydami dantis šepetėliu, naudodami dantų siūlą ir kitas priemones, negalime patys išvalyti sunkiai prieinamų vietų, kurias specialistas išvalo be vargo. Todėl profesionalią burnos higieną rekomenduojama atlikti kas pusmetį, jei asmeniniai higienos įpročiai prastesni – kas 3-4 mėnesius. Pacientai, jau sergantys periodontito ligomis, odontologo kabinete turi lankytis kas tris mėnesius.

Burnos higieną reikėtų atlikti ir prieš pacientui balinant dantis, atliekant estetinį plombavimą.

Reguliariai atlikdami profesionalią burnos higieną ir tinkamai prižiūrėdami dantis užkirsite kelią ne tik rimtoms odontologinėms problemoms, bet ir sutaupysite vizitams odontologo kabinete, džiaugsitės sveika šypsena!

Burnos higieną klinikoje atlieka:

IMG_20210727_075727

Viktorija Kiminiūtė

Higienistė

Specialistės darbai